Прем’єра опери Дмитра Бортнянського «Алкід» у Львівській опері

До 270-ої річниці з дня народження українського композитора Дмитра Бортнянського Львівська національна опера презентувала прем’єри опер «Сокіл» і «Алкід». Вперше постановку двох опер українського композитора-класика здійснила міжнародна команда на чолі з німецьким режисером Андреасом Вайріхом, сценографкою і дизайнеркою костюмів Анною Шеттль, відомою українською диригенткою Оксаною Линів та хореографом Марчелло Алджері.

Дар’я Литовченко виконала партію Едоніди в першому прем’єрному показі опери «Алкід» 11 вересня. За лібретто, Едоніда становить в опері втілення насолоди. Вона пропонує Алкіду, сину Зевса, тиху гавань життя — життя, сповнене насолоди та втіхи, погрожуючи, що не обравши її, він ніколи не пізнає щастя.

Цікавим було режисерське рішення Андреаса Вайріха, перша поява Едоніди перед Алкідом — ніжна і таємнича, але як тільки вона привертає його до себе в печеру, вона відкривається перед героєм в дещо демонічному вигляді, з армією своїх слуг, які по суті є з нею одним цілим організмом.

 

Прем’єра відбулася з великим успіхом, під гучні оплески та при повному аншлазі!

Найближчий показ опери «Алкід» за участю Дар’ї Литовченко відбудеться 16 вересня 2021 року у Львівській національній опері.

 

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий