Дар’я Литовченко стала Лауреатом П’ятого Міжнародного конкурсу оперних співаків імені Соломії Крушельницької

Листопад 2019 року сколихнув увесь оперний простір України і не тільки проведенням у Львові П`ятого Міжнародного конкурсу оперних співаків імені Соломії Крушельницької. Для участі у цьому престижному конкурсі було відібрано більше 40 оперних співаків не лише з України, а й з Вірменії, Польщі, Білорусії та Угорщини. Впродовж усього конкурсу відбувалася пряма трансцїляція всіх турів, що давало змогу побачити і почути конкурсантів в усіх куточках України та світу.

У склад конкурсного жюрі увійшли такі високопрофесійні митці:солістка Віденської державної опери, Народна артистка України Вікторія Лук’янець; головний диригент Львівської опери, Народний артист України Михайло Дутчак; Соліст Національної опери України, завідувач кафедри сольного співу Національної музичної академії ім.П.І.Чайковського, Народний артист України Олександр Дяченко, Завідувач кафедри оперної академії Національної опери Варшави Беата Клатка; Народний артист України, головний режисер Національної опери України Анатолій Солов’яненко; солістка Львівської опери, Народна артистка України Світлана Мамчур; солістка Польської Королівської Опери, відомий коуч Ольга Пасічник; піаніст, викладач співу, художній радник з Німеччини Ейтан Пессен; Головний диригент Національного театру опери та ьалету Молдови ім.Бієшу,заслужений артист України Андрій Юркевич; Директор артистичної агенції «ASART» у Словаччині Славомір Якубек.


Конкурс проводився в 3 тури. На першому турі конкурсанти виконували 3 арії в супроводі концертмейстера. Обов’язковим для виконання був твір українського композитора. Дар’я Литовченко Виконала в першому турі Речитатив і арію Клеопатри з опери Г.Ф. Генделя «Юлій Цезар», арію Мімі з третьої дії опери Дж.Пуччіні «Богема» та Речитатив і арію Тетяни з опери В.Кирейка «У неділю рано…»


На другий тур було відібрано 20 конкурсантів (10 жінок і 10 чоловіків). На другому турі учасники виконували по 2 арії у супроводі оркестру Львівської опери. Дар’я Литовченко відкривала Другий тур, виконавши Сцену листа Тетяни з опери П.І. Чайковського «Евгений Онегин» і Речитатив і арію Маргарити з опери Ш.Гуно «Фауст».

У фінал конкурсу потрапило 10 конкурсантів (5 жінок і 5 чоловіків). У кожного учасника конкурсу, ще при подачі документів було заявленно 2 оперні партії на вибір жюрі. Дар’я Литовченко виконала партію Мімі з 1 і 2 дії опери Дж.Пуччіні «Богема». Це була повноцінна оперна вистава, в костюмах і з мізансценами. Вранці була лише одна коротка оркестрова, де конкурсанти вперше побачили своїх партнерів по сцені та намагалися запам’ятати мізансцени вистави.

22 листопада відбулось урочисте нагородження Лауреатів Конкурсу ім.Крушельницької та святковий гала-концерт переможців. Дар’я Литовченко здобула Другу премію та звання Лауреата конкурсу. На гала-концерті ще раз виконала Речитатив і арію Маргарити з опери «Фауст».


Менш, ніж через тиждень після закінчення конкурсу Дар’я як Лауреат виконала партію Донни Анни в опері Моцарта «Дон Жуан» у Львівській опері. Вистава пройшла з аншлагом і великим успіхом!!!
Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий