Дебют Дар’ї Литовченко в партії Лю в прем’єрній постановці «Турандот»

До 120-річчя Львівської національної опери була поставлена опера «Турандот» – останній твір славетного італійського композитора Джакомо Пуччіні.

Опера так і залишилася незавершеною.
Серце композитора не витримало ускладнень після операції і зупинилося 29 листопада 1924 року. Отож останнє,що встиг завершити Пуччіні – це сцена смерті рабині Лю, її жертовного вчинку заради кохання до Калафа.

На сцені Львівської національної опери у постановці польського режисера Міхала Знанецького та диригента Івана Чередніченка прозвучав саме такий фінал – оригінальна версія композитора.

Постановчим складом опери стали:
диригент-постановник Іван Чередніченко,
режисер-постановник Міхал Знанецкий (Польща), хормейстер-постановник Вадим Яценко, художник-постановник Луїджі Скольйо (Італія), художниця костюмів Малгожата Слоньовська (Польща),
балетмейстер-постановник Діана Теохарідіс (Аргентина), керівник проєкту: Василь Вовкун.
Постановка відбувалась вперше в історії театру в режимі онлайн, через карантинні обмеження.

Дар’я Литовченко вперше дебютувала в партії рабині Лю на прем’єрному показі 26 листопада 2020 року.
В центрі сюжету — жорстока любов принцеси Турандот і принца Калафа. Побічною лінією в сюжеті є любов рабині Лю до Калафа. На відміну від п’єси Гоцці, де суперниця Турандот Адельма була підступна й хитра, Лю втілює собою тільки зворушливу жіночність, що підкреслюється її м’якою і ліричною вокальною партією.
Калаф захоплюється вродою Турандот, і не зважаючи на спроби Тимура, Лю і трьох міністрів його зупинити, вирішує здобути ласку Турандот. Як і в казці Гоцці, Турандот випробовує претендентів у женихи трьома загадками, лише претендент, що відгадає усі загадки стане її обранцем, а на інших чекає страта. Однак Калафу вдається відгадати усі три загадки — про надію, про кров і про неї саму. Турандот благає батька не віддавати її чужеземцю, однак і Калаф не хоче брати Турандот насильно — він пропонує їй відгадати його ім’я, і якщо їй це вдасться, Калаф добровільно піде з життя.За наказом Турандот усі жителі міста намагаються з’ясувати ім’я новачка. Міністри спокусами намагаються випитати ім’я в самого Калафа, але безрезультатно. Тоді приводять Тимура і Лю, яких було помічено з незнайомцем. Щоб врятувати старого короля, Лю говорить, що тільки вона знає його справжнє ім’я. Їй загрожують тортури. Вони прощається з Калафом і заколюється кинджалом, передбачивши, що Турандот сама полюбить принця.Публіка гаряче сприйняла всі прем’єрні покази і нова постановка отримала схвальні відгуки критиків.

Вы можете оставить комментарий, или ссылку на Ваш сайт.

Оставить комментарий